Który hostel na świecie warto odwiedzić?

Hostele okazują się być atrakcyjną opcją jeżeli chodzi o wybór formy noclegowej. Najbardziej przekonującą cechą jest stosunkowo niska cena za pobyt, jednak obecnie nie jest to jedyna zaleta hosteli. Do podstawowej oferty noclegowej dołączają coraz to ciekawsze wydarzenia i propozycje. Czy niedrogie miejsce pobytu może stać się atrakcją samą w sobie? Oto kilka światowych hosteli, które warto odwiedzić.

360 Hostel Barcelona Arts&Culture

Jest to hostel zlokalizowany w centrum Barcelony. Oprócz dość typowych cech, jakimi są darmowe WiFi, czy przechowalnia bagaży, miejsce to oferuje szeroki wybór dodatkowych atrakcji. Odwiedzający mogą korzystać z łaźni parowej oraz tarasu, a także brać udział w lekcjach gotowania prowadzonych przez pracowników hostelu oraz we wspólnej degustacji kuchni hiszpańskiej. W roku 2020 miejsce to otrzymało nagrodę Hoscara dla najlepszego hotelu w Hiszpanii w plebiscycie organizowanym przez portal Hostelworld.

Lucky Lake Hostel Amsterdam

Jest to jedyny w swoim rodzaju hostel zlokalizowany w sercu holenderskiej wsi w odległości około 30. minut od centrum Amsterdamu. Hostel oferuje pobyt w kolorowych przyczepach kempingowych i malowniczych domkach. Już sam wygląd miejsca wprawia w pozytywny nastrój. Poza tym goście mają do dyspozycji łóżka z wygodnymi materacami, antyalergiczne pościele i ogrzewacze powietrza. W ofercie hostelu znajduje się między innymi śniadaniowy autobus, gdzie można zjeść gratisowe śniadanie. Odwiedzający mogą również cieszyć się pięknym jeziorem w pobliżu, a ze stacji kolejowej Holendrecht odbierze ich darmowy autokar.

St Christopher’s Canal Paryż

Według użytkowników portalu Hostelworld jest to najpopularniejszy paryski hostel roku 2011. Istotnym czynnikiem wpływającym na taką ocenę jest z pewnością lokalizacja hotelu – jego taras wychodzi na Kanał Św. Marcina. Miejsce to będzie idealnym wyborem dla osób lubiących zabawę, gdyż na parterze hostelu znajduje się bar i klub ze zniżkami dla gości. Poza tym odwiedzający mają do dyspozycji darmowe wycieczki z przewodnikiem, a zasłony przy każdym łóżku i lampki nocne tworzą przyjemną atmosferę prywatności.

Plus Berlin

Jest to nowoczesny hostel, który dopasowuje się do wymagań podróżników XXI wieku. Miejsce to oferuje przestrzeń prywatną w pokojach z własnymi łazienkami, ale także przestrzeń publiczną, w której goście mogą skorzystać z basenu, sauny, baru, restauracji, stołu tenisowego, jogi oraz wspólnego podwórka z możliwością zorganizowania grilla. Poza tym odwiedzający mogą wypożyczyć w recepcji rower.

Flamingo Kraków

Hostel znajduje się dosłownie kilka kroków od Rynku Głównego. Oferuje wiele nowoczesnych pokojów, których wystrój skupia się na czerni, bieli i pastelach. Pościele i ręczniki są włączone w cenę pobytu. Goście mogą korzystać również z kawiarni i baru, w którym organizowane są koncerty na żywo, pokazy filmowe i karaoke. W recepcji można znaleźć informacje na temat ciekawych wycieczek jednodniowych, a także zakupić bilety podczas zameldowania.

Dziś hostele nie kojarzą się już dłużej z niską ceną rekompensującą opłakane warunki pobytu. Oprócz komfortowych warunków i profesjonalnej obsługi hostele oferują teraz szereg atrakcji, które zdecydowanie zachęcają coraz to większą grupę turystów do skorzystania z takiej właśnie formy noclegu.