Czy Legia gra na miarę swojego potencjału

Jak co roku, jednym z głównych faworytów do wygrania rozgrywek polskiej Ekstraklasy, jest drużyna Legii Warszawa. Czy w bieżących rozgrywkach grają oni na miarę swojego potencjału? Więcej informacji znajdą Państwo w poniższym artykule!

Nieudany poprzedni sezon, rewolucja kadrowa

Poprzedni sezon był dla klubu ze stolicy kompletnie nieudany. Szczególną kompromitacją była gra drużyny z Łazienkowskiej w rundzie jesiennej w 2021 roku. Legia przegrywała w lidze właściwie z każdym, a szczególnymi skazami na pancerzach były wysokie porażki z Piastem Gliwice – 1:4, Stalą Mielec 1:3 i na zakończenie rundy – z Radomiakiem Radom 0:3. Mistrz Polski z 2021 roku grał w poprzednim sezonie również w rozgrywkach Ligi Europy – gdzie poza pierwszymi meczami, wygranymi ze Spartakiem Moskwa i Leicesterem City po 1:0, przegrał pozostałe spotkanie i pożegnał się z rozgrywkami. Runda wiosenna była w wykonaniu Legionistów znacznie lepsza, poprawiła się gra ofensywna przez przyjście Pawła Wszołka z Unionu Berlin. Było to jednak za mało na uratowanie sezonu, który podopieczni Aleksandara Vukovicia zakończyli w środku tabeli.

W przerwie między rozgrywkami zdecydowano się przeprowadzić małą rewolucję kadrową. Nowym trenerem został Kosta Runjaić, który przed przyjściem na Łazienkowską z sukcesami prowadził Pogoń Szczecin. Zastąpił on na tym stanowisku Aleksandara Vukovicia. Jeśli chodzi o piłkarzy, wiele piłkarzy przyszło, wielu odeszło. Na zakończenie kariery zdecydowała się legenda polskiej piłki – Artur Boruc. Klub z różnych powodów opuścili: Rafael Lopes, Tomas Pekhart, Richard Strebinger, Lirim Kastrati, Mateusz Wieteska, Szymon Włodarczyk, Joel Abu Hanna i Benjamin Verbić. Do klubu przyszli: Rafał Augustyniak, Carlitos Lopez, Dominik Hładun, Kacper Tobiasz, Blaż Kramer i Robert Pich.

Nierówna forma Legionistów

Głównym celem Legii Warszawa w bieżącym sezonie jest odzyskanie tytułu mistrzowskiego, który w poprzednim sezonie klub z Łazienkowskiej stracił kosztem Lecha Poznań. Dodatkowo, włodarze klubu ze stolicy liczą, że Legia jak najdłużej pozostanie w grze o Puchar Polski. To drugie zadanie wychodzi Legionistom całkiem nieźle, ostatnio udało się wygrać w fazie 1/16 rozgrywek z Wisłą Płock, na wyjeździe 3:0. Znacznie gorzej wygląda sytuacja Legii Warszawa w rozgrywkach ligowych. Wprawdzie postawa stołecznych nie jest tak tragiczna jak w pierwszej części poprzedniego sezonu, ale również pozostawia wiele do życzenia, szczególnie dla sympatyków klubu z Łazienkowskiej.

Dobre mecze, Legia przeplata kompletnie nieudanymi. Udało się wygrać na trudnym terenach: w Łodzi z Widzewem 2:1, w Mielcu z miejscową Stalą – 1:0. U siebie Legia wygrała między innymi – Wartą Poznań i Radomiakiem Radom – po 1:0, oraz po emocjonującym spotkaniu z Miedzią Legnica – 3:2. Jednakże w wielu spotkaniach klub z Łazienkowskiej gra kompletnie bezbarwnie i bez pomysłu. Świadczą o tym wysokie porażki z Rakowem Częstochowa – 0:4, a także, z Cracovią Kraków 0:3. Na chwilę obecną, Legia Warszawa zajmuje trzecią lokatę w lidze, tracąc do lidera – Rakowa, 5 punktów.

Na stronie Betfan znajdziesz promocje bukmacherskie. Jeśli zarejestrujesz się, otrzymasz atrakcyjny bonus powitalny. Wystarczy, że spełnisz proste warunki promocji.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018